OTWARTA PLATFORMA EDYKACYJNA

Projekt "SWITCH ON" to innowacyjny program edukacyjny skierowany do osób w wieku 55+, który ma na celu poprawę ich integracji i rozwój w środowisku pracy. Program składa się z trzech głównych elementów:

1. E - COURSEBOOK - praktyczny kompendium wiedzy składające się z trzech modułów:
   - Moduł A: Wskazówki w pracy trenerskiej z zakresu komunikacji i zarządczości międzypokoleniowej.
   - Moduł B: 30 scenariuszy zajęć, skupiających się na innowacyjnych metodach i narzędziach dla rozwoju osobistego i społecznej inkluzji osób 55+.
   - Moduł C: Case study - przykłady dobrych praktyk w zarządzaniu wiekiem w organizacjach.

2. POWER BOX - zestaw 60 kart coachingowych, podzielonych na cztery obszary pracy: integracja, afirmacja, rozwój i emocje. Karty mają na celu wspomaganie samodzielnego rozwoju pracownika 55+, poprawę komunikacji i integracji w środowisku pracy, a także zapobieganie syndromowi wypalenia.

3. E–GAME ROOM - bezpłatna platforma do tworzenia quizów, służąca zdrowej rywalizacji i integracji zespołów, jako forma aktywizująca osoby 55+ podczas warsztatów.

Projekt zakłada możliwość korzystania z programu zarówno w formie tradycyjnej (stacjonarnej), jak i zdalnej, poprzez platformę edukacyjną.

E - COURSEBOOK

E-COURSEBOOK składa się z trzech modułów: WSKAZÓWKI DLA TRENERÓW, 30 SCENARIUSZY WARSZTATÓW, STUDIUM PRZYPADKU.

E-COURSEBOOK to e-book dostępny do pobrania w formacie pdf z prawem do bezpłatnego użytkowania.

Moduł A.
Wskazówki dla trenerów w komunikacji i zarządzaniu zespołami międzypokoleniowymi. Ten moduł dostarczy trenerom wiedzy związanej z radzeniem sobie z różnorodnymi nawykami kulturowymi, różnymi technikami negocjacyjnymi i komunikacyjnymi, relacjami, ceremoniałem oraz metodami radzenia sobie ze stresem w różnych pokoleniach.

Moduł B.
30 planów lekcji zawierających scenariusze zajęć do wykorzystania w edukacji pozaformalnej skierowanej na rozwój osobisty i społeczny oraz integrację osób w wieku 55+. Tematy scenariuszy:
1. Pozytywna komunikacja
2. Rozwiązywanie konfliktów
3. Radzenie sobie ze stresem
4. Dobre nawyki - praca nad zmianą
5. Proaktywność - weź sprawy w swoje ręce

Moduł C.
Studium przypadku - przykłady dobrych praktyk w zarządzaniu wiekiem w organizacjach. Moduł uwzględniający kształtowanie stanowiska pracy i dobrostan na przykładzie holenderskich firm. Moduł pokaże problemy, z jakimi borykają się organizacje i przykłady ich rozwiązań.

E-COURSEBOOK będzie miał praktyczny charakter, skupiając się na przygotowaniu kadry do przekazywania informacji w przystępny sposób i pomaganiu osobom w wieku 55+ w ich integracji w środowisku pracy oraz w rozwoju kompetencji miękkich.

POWER BOX

POWER BOX składa się z 60 kart coachingowych podzielonych na 4 obszary tematyczne. Jego celem jest podtrzymanie efektów osiągniętych podczas warsztatów jako część samodzielnej pracy członków zespołu.

POWER BOX pomaga w samorozwoju pracowników 55+ i wspiera ich pozytywną komunikację oraz integrację w środowisku pracy, jednocześnie minimalizując ryzyko wystąpienia syndromu wypalenia zawodowego, budując motywację i wewnętrzne zaangażowanie wielopokoleniowego zespołu.

Rozwinie się 60 kart coachingowych pod tematami: integracja, afirmacja, rozwój i emocje.

Karty przybierają formę krótkich zadań i złotych myśli, które pomagają pracownikom rozwijać się i integrować ze swoim zespołem.

Materiały zawarte w POWER BOX będą udostępniane elektronicznie. W ten sposób każdy będzie mógł je pobrać, wydrukować i korzystać z nich ze swoim zespołem.

E-GAME ROOM

E-GAME ROOM pomoże zintegrować wielopokoleniowe zespoły na odległość.

Jest to platforma edukacyjna do tworzenia i udostępniania quizów. Platforma jest bezpłatna i dostępna dla każdego.

E-GAME ROOM to internetowa platforma edukacyjna do quizów. Pozwala na wspólną zabawę i integrację twojego zespołu (nawet zespołu pracującego zdalnie).

Będzie to drużynowa forma rozrywki online, gdzie możesz przetestować swoją wiedzę w 4 różnych dziedzinach: europejskie kino, sport w Europie, geografia UE, muzyka europejskich artystów lub stworzyć własne obszary i pytania dotyczące kultury swojego miejsca pracy, zainteresowań członków zespołu itp.

  •         Email: project@wellsoleu.eu
  •         Phone: +48 600480871
© Copyright 2021 Wellbeing Solutions. All Rights Reserved. created by filmydlafirm.pl

Please publish modules in offcanvas position.